Czym jest beton towarowy?

Czym jest beton towarowy?

Wiele osób zastanawia się czym różni się beton towarowy od tego najzwyklejszego betonu. Czy jest jakakolwiek różnica? W dalszej części razem sprawdzimy, czym się on charakteryzuje. Zapraszamy.

Beton towarowy

Beton, który jest produkowany bezpośrednio w betoniarce lub w wytwórni betonów Poznań i jest transportowany przez betonowozy nazywa się betonem towarowym.

Co lepiej robić? Przygotowywać beton na własną rękę czy zamawiać gotowy z betoniarni? Wiele osób przygotowuje beton już bezpośrednio na budowie. Oblicza się wtedy ilość potrzebnych materiałów i wyrabia się swój produkt. Czy jest to dobra decyzja? Nie zawsze! Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w przygotowywaniu betonu towarowego, jego jakość może być znacznie gorsza. Nie mamy bowiem gwarancji, że wyprodukowany beton uzyska wystarczające parametry wytrzymałościowe, bądź też nie pojawią się trudności w utrzymaniu stabilnej konsystencji mieszanki betonowej w trakcie jej wbudowywania.

Wytwórnia betonów Poznań

Jego właściwości

Główną zaletą betonu towarowego Poznań jest jego wysoka i powtarzalna jakość wynikająca ze stosowania materiałów ze sprawdzonych źródeł, a także wykorzystywania dokładnych systemów wagowego dozowania składników w wytwórni. Skład każdej z receptur betonu jest opracowywany przez doświadczonych technologów z uwzględnieniem właściwości, jakie ma posiadać mieszanka betonowa i stwardniały beton.

Rodzaje i zastosowania

Beton możemy podzielić także na jego zastosowanie. Dodaje się wtedy do nich specjalne dodatki, substancje chemiczne, które lepiej dopasowują się do miejsca, w którym jest wykorzystywany.

Częsty jego podział to ten na beton:

  • jastrychowy,
  • polimerowy,
  • komórkowy,
  • autoklawizowany,
  • żużlobeton,
  • asfaltobeton.

Podsumowując zawsze lepiej jest wybierać beton ze sprawdzonych betoniarni, dzięki temu unikniemy niechcianych kosztów w związku z ewentualną poprawką usługi czy późniejszym zmniejszeniem jego wytrzymałości.

Share