Przenośniki kubełkowe, przenośniki ślimakowe – charakterystyka

Przenośniki kubełkowe, przenośniki ślimakowe – charakterystyka

Przenośniki ślimakowe i kubełkowe wykorzystywane do transportowania materiałów – zarówno sypkich, drobnych jak i kawałkowych. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja transportowa, pozwala na transportowanie materiałów na odpowiednią wysokość. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, czym charakteryzują się przenośniki kubełkowe, a czym przenośniki ślimakowe.

Rodzaje przenośników i ich krótka charakterystyka

  • taśmowe – dają możliwość transportowania materiałów, zarówno sypkich, jak i stałych. Transport możliwy jest w pionie bądź poziomie.
  • kubełkowe – sprawdzają się w transporcie na wyższy poziom materiałów sypkich znajdujących się w specjalnych kubełkach
  • ślimakowe – wykorzystywane są przede wszystkim w rolnictwie. Transport możliwy jest pod kątem 45 stopni.

Przenośniki kubełkowe i ich charakterystyka

Przenośniki kubełkowe są bardzo popularne, jeśli chodzi o transportowanie materiałów. Transport polega na przenoszeniu materiałów – zbóż czy kruszywa na pożądane wysokości. Przenośniki transportowe są pożądane na rynku, ze względu na efektywność i wydajność przedsiębiorstwa, które po zastosowaniu tych urządzeń – wzrastają. Dzięki zastosowaniu taśm w przedsiębiorstwie można zoptymalizować koszty, dotyczące strat transportowanych materiałów.

Na co zwracać uwagę dokonując zakupu przenośników kubełkowych?

Dokonując zakupu przenośnika kubełkowe warto zwrócić uwagę przede wszystkim na: wydajność podajnika, wysokość, na którą ma być wnoszony towar oraz cena. Wiele firm oferuje indywidualne rozwiązania dla klientów. Warto postawić właśnie na takie przedsiębiorstwa.

Przenośniki kubełkowe

Przenośniki ślimakowe – rola i zastosowanie

Przenośniki ślimakowe służą do transportowania w poziomie oraz pionie materiałów, do których zaliczamy materiały sypkie, wilgotne, różnoziarniste i inne. Przenośniki te produkowane s a ze stali – węglowych, nierdzewnych i kwasoodpornych. Jest wiele rodzajów przenośników. Ten rodzaj przenośnika wykorzystujemy w wielu przedsiębiorstwach, rolnictwie czy przemyśle.

Gdyby nie przenośniki transportowe, wykonywane prace nie odbywałyby się tak szybko i sprawnie.

Share