Jacuzzi ogrodowe – Jak ogrzać się w chłodne wieczory?

Jacuzzi ogrodowe – Jak ogrzać się w chłodne wieczory?

Chłodne wieczory zaczynają towarzyszyć nam coraz częściej. Na szczęście możemy zrobić wiele rzeczy, które ogrzeją nas w te zimowe wieczory. Jaka opcja będzie dla nas najciekawsza? W co warto zainwestować? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Gorące kąpiele w jacuzzi

Jedną z coraz częściej wybieranych opcji jest kąpiel w jacuzzi ogrodowym. Zimowa aura to świetny czas, aby móc zrelaksować się, a także zadbać o zahartowanie swojego organizmu. Można powiedzieć, że gorące kąpiele w ogrodowym jacuzzi, to swego rodzaju morsowanie. Nie powinniśmy jednak bać się o zachorowanie. Mimo wszystko para, która będzie unosić się nad jacuzzi, dodatkowo będzie nas ogrzewać. Wyposażenie w system podgrzewania wody, Dzięki temu zawsze można dostosować temperaturę do własnych preferencji.

Gdzie zamontować jacuzzi ogrodowe?

Bardzo ważne jest, aby pamiętać o tym, że jacuzzi nie powinno być montowane z dala od drzwi wejściowych czy tarasowych.  W zależności od tego, skąd chcemy wchodzić do jacuzzi – powinniśmy odmierzyć maksymalnie dziesięć metrów i w tej odległości umieścić jacuzzi. Dlaczego? Zbyt dalekie umieszczenie, może być nieprzyjemne zwłaszcza zimą. Długa droga powrotu do ciepła może narazić nas na przeziębienie czy inne choroby.

Jacuzzi ogrodowe

Istnieje także opcja zamontowania specjalnego zadaszenia, które utrzyma ciepło mimo minusowych temperatur. Jest to jednak bardzo kosztowna inwestycja i nie dla każdego. Jeśli jednak mamy w planach stworzenie zadaszenia – dobrze jest zrobić wszystko od razu. Sam koszt może być znacznie niższy.

Wanna spa zimą wbrew pozorom jest urządzeniem energooszczędnym i ekonomicznym. Dzięki zastosowaniu bardzo dobrej izolacji urządzenia, nie ma obaw, że podgrzewanie wody w okresie zimowym znacząco nadszarpnie budżet domowy.

Share