Fizjoterapia Kraków – co o niej powinniśmy wiedzieć?

Fizjoterapia Kraków – co o niej powinniśmy wiedzieć?

Fizjoterapeuci mają coraz więcej pracy. Związane jest to z przeciążeniem plecaków dzieci, nieprawidłową postawą podczas siedzenia czy złej pozycji podczas snu. Fizjoterapeuta pomoże nam dobrać odpowiednie ćwiczenia rozluźniające i wzmacniające, a także zmotywuje nas do działania.

Fizjoterapia Kraków – gdzie znaleźć profesjonalną pomoc?

Kiedy może się przydać pomoc fizjoterapeuty? Na pewno w momentach, kiedy uszkodzona zostanie część z zakresu górnych, dolnych kończyn lub kręgosłupa. W szpitalach, ośrodkach i prywatnych gabinetach znajduje się wielu specjalistów, którzy świadczą profesjonalne usługi z zakresu fizjoterapii. Regularna rehabilitacja pozwala na powrót do pełnej sprawności, dlatego warto z niej skorzystać.

Zakres leczenia fizjoterapeuty

Fizjoterapeuta zajmuje się leczeniem schorzeń o podłożu neurologicznym. Często udają się do niego osoby po wypadku czy udarze. Fizjoterapeuta przeprowadza badania diagnostyczne oraz tworzy i modyfikuje program leczenia. Stosuje metody kinezyterapeutyczne i fizykoterapeutyczne. Planuje i realizuje proces fizjoterapii w różnych obszarach medycyny.

Specjalista tej dziedziny kojarzony jest również ze sportowcami. I słusznie. Fizjoterapeuta pomaga osobom uprawiającym sport, w chwili, kiedy spotka ich kontuzja. Naciągnięcie mięśni czy zerwanie więzadła wymaga specjalistycznej rehabilitacji.

Fizjoterapeuta to osoba, która pomaga nie tylko dorosłym, ale również i dzieciom. Zła postawa u dzieci to choroba cywilizacyjna, z którą trzeba skutecznie walczyć.

Leczenie kręgosłupa Kraków – do kogo udać się na konsultacje?

Co zrobić w przypadku schorzeń kręgosłupa? Do kogo udać się na konsultacje? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które zmagają się z bólem pleców. Specjalistą od bólu kręgosłupa jest ortopeda, bądź też fizjoterapeuta. W wyborze pomoże nam lekarz pierwszego kontaktu – warto się do niego udać w celu konsultacji. Lekarz rodzinny wystawi nam również skierowanie do specjalisty, dzięki czemu konsultacje i leczenie u specjalisty będzie darmowe.

Share