Cięcie wodą Poznań- czym jest i jakie ma zalety?

Cięcie wodą Poznań- czym jest i jakie ma zalety?

Cięcie strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem to obróbka strumieniowo-ścierna, która wykorzystuje ciśnienie wody w celu wycięcia i nadania kształtu. Grubość przecinanego materiału nie może przekraczać 195 mm. W przypadku twardych i grubych tworzyw, konieczne jest użycie wody z dodatkiem garnetu, czyli środka ściernego. Metoda ta pozwala na wycinanie dużych elementów lub kilku jednocześnie. Cięcie wodą Inowrocław jest przyjazne naszej planecie, gdyż podczas obróbki nie są wytwarzane szkodliwe substancje, pyły czy niebezpieczne odpady.

Cięcie wodą Inowrocław charakteryzuje się wyższym stopniem precyzji w porównaniu do innych sposobów obróbki. Przycinany surowiec nie jest poddawany działaniu wysokiej temperatury, jak to bywa przy cięciu termicznym. Dzięki temu eliminujemy ryzyko odkształceń czy wgnieceń, a materiał nie jest narażony na uszkodzenia mechaniczne w postaci rys czy mikropęknięć.

Cięcie wodą Poznań– jakie są najważniejsze zalety?

Cięcie strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem posiada wiele zalet, a do najważniejszych z nich należą:

  • możliwość cięcia praktycznie wszystkich odmian materiałów,
  • tania i efektywna obróbka surowca,
  • metoda przyjazna dla pracowników i środowiska,
  • możliwość uzyskania bardzo gładkich krawędzi,
  • brak wpływu na strukturę wierzchnią materiału, co eliminuje potrzebę obróbki wykańczającej,
  • wykonanie dowolnych kształtów.
gięcie blach Inowrocław

Gięcie blach Bydgoszcz

Gięcie blach jest metodą plastycznej obróbki metalu. Charakteryzuje się dokładnością i szybkim wykonywaniem prac. Polega na zmianie krzywizny materiału, bez konieczności ingerencji w  wymiary poprzeczne. Jak wygląda proces? Najpierw należy wyciąć potrzebne elementy, a następnie blacha zostaje wygładzana i malowana. Dopiero po tych etapach może nastąpić proces gięcia, składający się z 3 faz. Prace obejmują  gięcie sprężyste i plastyczne blachy oraz dotłaczanie.  Blacha podczas obróbki nabiera różnorodnych kształtów, gdyż zostaje wygnana, zwijana, skręcana i prostowana na różne sposoby. Grubsze blachy poddawane są obróbce na ciepło, a cienkie na zimno. Gięcie blach Bydgoszcz wykorzystywane jest w  branży budowlanej i w zakładach przemysłowych.

Share